Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny wykonywany na twarzy mając na celu usunięcie zaskórników oraz domknięcie gruczołów łojowych. Przywraca on cerze świeżość oraz zdrowy wygląd. Polecany jest głównie dla osób, które na co dzień borykają się z trądzikiem, problemem z zaskórnikami oraz rozszerzonymi porami. Zabieg ten przyczynia się do usunięcia zrogowaciałego naskórka, pozostałości makijażu, środków chemicznych ułatwiając wchłanianie składników aktywnych zawartych w preparatach. Oczyszczanie twarzy zapobiega pojawianiu się nowych zanieczyszczeń i stanów zapalnych. Zabieg ten polega na manualnym usunięciu zawartości zaskórników.
.
Oczyszczanie dekoltu
W pielęgnacji ciała główną uwagę skupiamy na twarzy zapominając o szyi, ramionach oraz dekolcie. Strefy te jako pierwsze przejawiają oznaki starzenia. Główną przyczyną jest znacznie cieńsza skóra, działanie promieni słonecznych jak i nieodpowiednia pielęgnacja.
Oczyszczanie pleców
Zabieg oczyszczania pleców est szczególnie polecany dla osób, u których skóra na plecach ma skłonność do nadmiernej produkcji sebum, powstawania zaskórników, gromadzenia zanieczyszczeń, nadmiernego rogowacenia oraz tworzenia zmian grudkowo – krostkowych. Efektem zabiegu jest dogłębnie oczyszczona skóra z wszelkich krost i zaskórników, poprawienie kolorytu skóry, zlikwidowanie martwego naskórka, odblokowanie ujść gruczołów łojowych oraz znaczna poprawa wyglądu skóry.
Niestety zabieg ten jest niewskazany przy zmianach skórnych, uszkodzeniach mechanicznych, po zabiegach chirurgicznych, przy infekcjach bakteryjnych lub wirusowych, stanach gorączkowych oraz chorobach zakaźnych.
Zabieg z kwasami owocowymi 10%, 15%, 50%
Kwasy owocowe to preparaty do głębokiego złuszczania zrogowaciałej warstwy naskórka.
Idealny dla cery problematycznej, skłonnej do trądziku. Zabieg powinno się wykonywać w okresie od jesieni do wiosny, tak aby w trakcie kuracji unikać promieni słonecznych. Po zabiegu należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV. Badania dowodzą, iż kwasy owocowe powodują zwiększenie produkcji elastyny i kolagenu w skórze, co bezpośrednio przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i poprawy elastyczności skóry.
Efektem zabiegu są zwężone pory, wygładzenie skóry, zmniejszenie blizn, redukcja przebarwień oraz widocznie odświeżona i odmłodzona skóra.
Przeciwwskazania do zabiegu to ubytki w naskórku, świeże blizny, choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze, trądzik różowaty, egzema, alergie,nowotwory (również w okresie po operacji usunięcia zmiany nowotworowej), ciąża i okres laktacji, choroba cukrzycowa, chemioterapia, podczas przyjmowania witaminy A, świeże stany po depilacji i epilacji, świeża opalenizna (naturalna i opalenizna z solarium) nietolerancja kwasów.
Zabieg z kwasem pirogronowym
Wskazania: przeciwdziałania starzeniu się skóry; usuwania trądziku różowatego zmniejszania blizn potrądzikowych, redukowania blizn starczych, przeciwdziałania łojotokowi, wyrównywania koloru skóry (np. usuwania przebarwień) wygładzania skóry, oczyszczania z zaskórników, usuwania martwych komórek.
Przeciwwskazania:infekcje skórne w fazie aktywnej (opryszczka), alergie na składniki kwasu, astma.
Zabieg z kwasem migdałowym
Zabieg ten stosujemy na skórę w celu wyrównania jej kolorytu oraz pobudzeniu regeneracji. Kwas ten wolno wnika przez skórę, nie powodując zaczerwienia skóry ani podrażnień.
Efektem zabiegu są :wyrównanie kolorytu skóry; pobudzenie procesów regeneracji naskórka, cera staje się jaśniejsza, skóra staje się napięta i gładsza, nawilżenie, znaczne zwężenie porów
Przeciwwskazania: ciężkie postaci trądziku, infekcje bakteryjne i wirusowe, choroby autoimmunologiczne, przerwanie ciągłości naskórka, alergie skórne, ciąża i laktacja.
Zabieg mocno złuszczający Frost pell
to zabieg wykorzystujący moc 40% kwasu, który powoduje głębokie złuszczenie już po nałożeniu jednej warstwy produktu. Zabieg poprzedzony jest odpowiednim przygotowaniem, które minimalizuje negatywne skutki głębokiego peelingu, takie jak podrażnienie skóry.
Kwas TCA, czyli kwas trójchlorooctowy jest pochodną kwasu octowego, wywołuje silny efekt złuszczania naskórka oraz pobudza syntezę kolagenu, a w połączeniu z odmładzającym kwasem kawowym i nadtlenkiem wodoru rozjaśnia koloryt skóry, zwęża ujścia gruczołów łojowych i redukuje zmarszczki. Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów kosmetycznych.
Po zabiegu w ciągu 3–5 dni naskórek brązowieje i zaczyna się złuszczać. Proces złuszczania kończy się po około 2 tygodniach. Po zabiegu skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w ciągu następnego miesiąca konieczna jest intensywna ochrona przeciw promieniowaniu UV.
Wskazania: przebarwienia,trądzik pospolity (wykwity niezapalne),zmiany potrądzikowe, nadmierne rogowacenie, powierzchowne zmarszczki, objawy fotostarzenia, poprawa napięcia, struktury i kolorytu skóry.
Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, choroby nowotworowe, infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne, choroby zapalne skory, leczenie światłem, leczenie izotretynoiną, zabiegi chirurgiczne twarzy, alergia na substancje złuszczające, skłonność do bliznowców (keloidów)
Zabieg retix c
Retix.C 4% to zabieg intensywnie odmładzający na twarz, szyję i dekolt. Swoją skuteczność zawdzięcza innowacyjnemu kompleksowi AntiCell w skład którego wchodzi 4% retinol w formie maski stabilizowany w procesie hydrogenacji (co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu),witamina C 8% i antyoksydanty 30%. Przed aplikacją serum z witaminą C, wykonuje się peeling kawitacyjny lub nakłada się ampułkę z kwasem glikolowym 10% i witaminą E i F, dzięki czemu zwiększa się penetracja i biodostępność substancji aktywnych aplikowanych następnie na skórę. Pacjent po nałożeniu maski udaje się do domu, następnie po określonym przez specjalistę czasie (6-8 godzin) zmywa ją samodzielnie za pomocą czystej, zimnej wody. Kuracja Retix.C stymuluje odnowę tkankową, usuwa martwy naskórek, odświeżając i intensywnie wygładzając skórę, efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Kuracja redukuje niedoskonałości ( zmarszczki, zaskórniki, przebarwienia), intensywnie nawilża, rozjaśnia i rozświetla skórę. Skóra po zabiegu jest jędrna, napięta, wypełniona i rozświetlona. Podczas zabiegu wykorzystuje się elementy masażu klasycznego twarzy, szyi i dekoltu. Skóra około 3 dnia zaczyna się złuszczać.
Seria powinna składać się z minimum czterech zabiegów z częstotliwością jeden zabieg co cztery tygodnie. Wskazaniem do zabiegu jest oznaka fotostarzenia, melasma, wiotka skóra, niedoskonałości rozstępy. Korzyści płynące z zabiegu regulacja procesu rogowacenia naskórka, odbudowa włókien kolagenu, elastyny, GAG i stymulacja odnowy komórek skóry, wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry, zagęszczenie i poprawa napięcia skóry.
Zabieg nawilżajacy z kwasem hialuronowym
Zabiegi pielęgnacyjne z użyciem kosmetyków zawierających kolagen stanowią bardzo cenioną i skuteczną formę walki z objawami upływającego czasu. Kolagen jest jednym z najważniejszych białek w organizmie. Włókna kolagenu stanowią około 30% wszystkich białek obecnych w ludzkim organizmie. Jest syntezowany przez fibroblasty, a w skład budujących go aminokwasów wchodzą wyłącznie aminokwasy endogenne, takie jak arginina, prolina, lizyna i hydroksyprolina. Kolagen ma właściwości wpływające na nawilżenie, wygładzenie oraz na poprawę kondycji skóry. Zmniejsza głębokość i ilość nawet bardzo wyraźnych zmarszczek, zapobiega wiotczeniu skóry. Przywraca skórze właściwą gęstość i spoistość, wyraźnie odmładza i łagodzi rysy oraz poprawia owal twarzy. Sprawia, że skóra staje się jędrna i sprężysta oraz dłużej zachowuje młodzieńczy wygląd.
Zabieg normalizujący dla skóry tłustej i trądzikowej
Zabieg ten przeznaczony jest dla cery zanieczyszczonej z widocznymi zaskórnikami, rozszerzonymi porami i zablokowanymi ujściami gruczołów łojowych. Wykorzystane jest w tym zabiegu oczyszczanie manualne.
Działanie i właściwości:
antybakteryjnie, antyoksydacyjnie, przeciwzapalne, eliminacja martwych komórek naskórka, odżywienie i odświeżenie skóry, likwidacja zaskórniaków i krost, odblokowanie porów i ujść
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja to ogólna nazwa zabiegu oczyszczającego skórę, polegającego na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka. Do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy urządzenia. Efektem jest głębokie oczyszczanie, a martwy, złuszczany podczas zabiegu naskórek, jest od razu zasysany pompą umieszczoną na głowicy, co zapobiega tworzeniu się pyłu. Tak mocny peeling stymuluje skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka. Można wykonywać go na twarzy, plecach i dekolcie.
Oxybrazja tlenowa
Jest to obecnie najpopularniejsza metoda regeneracji i rewitalizacji skóry. Polega głównie na złuszczaniu martwych warstw naskórka za pomocą głowicy emitującej tlen oraz strumień soli fizjologicznej. Pod wpływem ciśnienia sól fizjologiczna i tlen są bezpośrednio kierowane na skórę wywołując efekt złuszczania martwego naskórka. Sól fizjologiczna używana podczas zabiegu wykazuje właściwości przeciwzapalne, łagodzące i nawilżające. Tlen natomiast pobudza włókna kolagenowe oraz naczynia krwionośne do regeneracji - dzięki temu dochodzi do powstrzymania zmian trądzikowych. Zabieg wykonywany jest na naturalnych dla organizmu preparatach co daje bardzo duże bezpieczeństwo podczas wykonywanego zabiegu.
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny, często nazywany również kawitacją. Jest to bardzo głęboko oczyszczający zabieg. Działa delikatnie ale dogłębnie. Można go stosować bez względu na wiek. Odpowiedni do każdego typu cery.
Sonoforeza
podczas zabiegu wprowadzamy substancje aktywne, pochodzące z naturalnych leczniczych kosmetytków. Wnikają one w głębokie warstwy naskórka. Substancje za pomocą masaży wnikają w małym stopniu, natomiast jeśli użyjemy ultradźwięków przekraczają onę barierę hydrolipidową oraz błony komórkowe i wnikają głębiej, aż do żywych warstw naskórka. Sonoforeza powodując mikromasaż regeneruje uszkodzone tkanki oraz poprawia ukrwienie naskórka.
Sonoforezę możemy wykonać zaraz po peelingu kawitacyjnym za pomocą odwróconej szpatułki.
0 komentarzy